W dniach 12–14 listopada uczniowie klas 4–6, pod opieką pań: Czekalik, Majdy, Wrocińskiej oraz Palmy, wybrali się na wycieczkę do Wisły i Ustronia. Wyjazd rozpoczął się wcześnie rano – wyruszyliśmy o godzinie 6:00. Po dotarciu na miejsce zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Wczasowym "Kłos", gdzie o godzinie 12:30 czekał na nas pyszny obiad.
Tego samego dnia spod ośrodka zabrała nas ciuchcia, która zawiozła nas na wycieczkę po Wiśle. Pierwszym przystankiem była skocznia narciarska w Malince, nosząca imię Adama Małysza. Kolejnymi punktami były Mała i Duża Zapora, gdzie mieliśmy okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia. Następnie zwiedziliśmy Zameczek Prezydencki. Ostatnim etapem pierwszego dnia była wizyta w Galerii Adama Małysza, gdzie podziwialiśmy wszystkie trofea i medale naszego wybitnego skoczka narciarskiego.
Drugi dzień był niezwykle intensywny i pełen ciekawych zajęć. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Tam mieliśmy okazję obcować z naturą i zwierzętami. Niezwykłym doświadczeniem był pokaz karmienia ptaków drapieżnych: Bianki, Fernando i Gustawa.
Z Ustronia udaliśmy się do Koniakowa, gdzie odwiedziliśmy Centrum Pasterskie. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach wytwarzania wełny i bundza z owczego mleka. Pani prowadząca opowiadała w ciekawy sposób o owcach i kulturze pasterskiej, a także umożliwiła nam degustację lokalnych serów owczych. Na pamiątkę dzieci stworzyły własnoręcznie wykonane magnesy w kształcie baranków.
Kolejną atrakcją było Muzeum Koronki, gdzie zobaczyliśmy największą koronkę na świecie – o średnicy aż 5 metrów! To imponujące dzieło, wykonane przez koniakowskie koronczarki z 61 km włóczki, zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.
Z Koniakowa wyruszyliśmy do Istebnej, gdzie odwiedziliśmy Chatę Kawuloka. Tam uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji historii, poznając tradycje i życie dawnych mieszkańców regionu.
Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego. Uczniowie wysłuchali interesujących opowieści o życiu codziennym mieszkańców regionu, obejrzeli eksponaty związane z pracą, hodowlą, budownictwem, odżywianiem oraz tradycyjnym ubiorem i rękodziełem. Dodatkową atrakcją były zajęcia kowalskie oraz możliwość przeniesienia się w czasie do dawnej szkoły, gdzie uczyliśmy się pisać gęsim piórem i czytaliśmy stare teksty literackie.
Pełni nowej wiedzy i niezwykłych wspomnień wróciliśmy do domu.