Witamy
Najnowsze
Aktualności
🌞 Bezpieczne wakacje – pamiętajmy o bezpieczeństwie !
- 27.06.2026
▶️Admin
Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i niezapomnianych przygód. Aby letni wypoczynek był radosny i bezpieczny, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.
🌞 Bezpieczeństwo nad wodą
➖Kąpiemy się tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników.
➖Nigdy nie wchodzimy do wody bez opieki osoby dorosłej.
➖Nie skaczemy do nieznanej wody i nie przeceniamy swoich umiejętności pływackich.- 🌞 Bezpieczne wakacje – pamiętajmy o bezpieczeństwie !: Czytaj więcej
🍫 Warsztaty czekoladowe
- 22.06.2026
▶️Admin, ©️Tekst i zdjęcia: Paulina Bednarek
📅 W dniu 22 czerwca uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach czekoladowych zorganizowanych przez Gminny Dom Kultury w Burzeninie. Było to niezwykle słodkie i pełne radości spotkanie, podczas którego dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność oraz przygotować niepowtarzalne upominki dla swoich tatusiów. 👨👧👦🎁
- 🍫 Warsztaty czekoladowe: Czytaj więcej
🚴♂️Pierwsze „prawo jazdy” – karty rowerowe!
- 17.06.2026
▶️Admin, ©️Tekst i zdjęcia: Sabina Lubańska
Uczniowie klasy 4 odebrali swoje pierwsze „prawo jazdy” czyli karty rowerowe! 🎉📄
Dokument ten otrzymali wszyscy uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Podczas części praktycznej uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością bezpiecznej jazdy na rowerze, pokonując tor przeszkód oraz wykonując zadania w miasteczku ruchu drogowego. 🚲🛣️🚦
- 🚴♂️Pierwsze „prawo jazdy” – karty rowerowe! : Czytaj więcej
🎡🎢 Mandoria – Miasto Przygód
- 17.06.2026
▶️Admin, ©️Tekst i zdjęcia: Uczestnicy
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili Park Rozrywki Mandoria – Miasto Przygód. Tym razem w niezapomnianą podróż pełną emocji i atrakcji wybrali się uczniowie klas starszych. 😊
Wyjazd był doskonałą okazją do odpoczynku, integracji oraz aktywnego spędzenia czasu w wyjątkowym miejscu, które przenosi swoich gości do świata renesansowego miasta pełnego przygód. Mandoria jest największym w Europie całorocznym parkiem rozrywki pod dachem i oferuje ponad 30 atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
- 🎡🎢 Mandoria – Miasto Przygód : Czytaj więcej
📚🦁 Lapbooki do lektury
- 17.06.2026
▶️Admin, ©️Tekst:Alina Ludwicka - Strzelec, zdjęcia: Alina Ludwicka - Strzelec
📚🦁 Lapbooki do lektury „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” 🦁📚
Uczniowie klasy 5 pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Aliny Ludwickiej - Strzelec, wykonali niezwykle pomysłowe lapbooki poświęcone lekturze „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” autorstwa C. S. Lewis.
- 📚🦁 Lapbooki do lektury: Czytaj więcej
❤️🤍 Wyróżnienie dla opiekuna Szkolnego Koła PCK
- 17.06.2026
▶️Admin
❤️🤍 Wyróżnienie dla opiekuna Szkolnego Koła PCK 🤍❤️
Z okazji obchodzonego 8 maja Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, upamiętniającego rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża – Henriego Dunanta, w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach odbyła się uroczystość wręczenia okolicznościowych odznaczeń. 🎖️
- ❤️🤍 Wyróżnienie dla opiekuna Szkolnego Koła PCK : Czytaj więcej
Wizyta zagranicznych gości w naszej szkole
- 11.06.2026
▶️Admin
7 czerwca 2026 r. gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i przedstawicieli włoskiej Gminy Albizzate. Wizyta odbyła się w ramach rozwijającej się współpracy międzynarodowej.
Warto przypomnieć, że 28 czerwca 2025 r. przedstawiciele gmin podpisali uroczysty akt formalizujący współpracę między włoską Gminą Albizzate a Gminą Burzenin. Celem współpracy jest rozwijanie kontaktów i wymiana doświadczeń w zakresie kultury, edukacji, gospodarki oraz życia społecznego.
- Wizyta zagranicznych gości w naszej szkole: Czytaj więcej
🌳Przygoda w lesie
- 11.06.2026
▶️Admin, ©️Tekst:Agnieszka Tyszkiewicz, zdjęcia: Dorota Wysota, Agnieszka Tyszkiwicz
🌳🌲 Przygoda w lesie – wycieczka do Pyszkowa! 🌲🌳
Jak co roku nasze przedszkolaki wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Punktu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Pyszkowie. 😊
Na miejscu serdecznie przywitał nas pan leśniczy Zbigniew Wzgarda, życząc wszystkim wielu ciekawych wrażeń i niezapomnianych chwil spędzonych w lesie. 🌿🐾
- 🌳Przygoda w lesie: Czytaj więcej
🥗🍎Akces Szkoły Promującej Zdrowie
- 03.06.2026
▶️Admin
📅 2 czerwca w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z otrzymaniem Akcesu wstąpienia do Regionalnej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Wydarzenie było podsumowaniem działań realizowanych w bieżącym roku szkolnym w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie, którego hasłem przewodnim było: „Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna kluczem do dobrego samopoczucia i nauki”. 🍎🏃♀️🚴♂️
- 🥗🍎Akces Szkoły Promującej Zdrowie: Czytaj więcej
💖🌷 Dzień Matki u starszaków
- 03.06.2026
▶️Admin, ©️Tekst: i zdjęcia: Dorota Wysota
🌷Przedszkolaki przygotowały wyjątkowy program artystyczny, podczas którego nasza sala wypełniła się uśmiechem, wzruszeniem i dumą. 😊✨ Dzieci zaprezentowały swoje talenty poprzez taniec, piosenki, wiersze oraz teatrzyk. 🎶🎭 W ten sposób wyraziły swoją miłość i wdzięczność za troskę, ciepło oraz codzienne wsparcie swoim Mamusiom. 👩👧👦❤️
- 💖🌷 Dzień Matki u starszaków: Czytaj więcej
🎉 Radosne obchody Dnia Dziecka! 🎈
- 03.06.2026
▶️Admin, ©️Tekst: i zdjęcia: Sabina Lubańska
Dzień Dziecka, to wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez grono pedagogiczne przy wsparciu Rady Rodziców, dostarczyło uczniom wielu niezapomnianych wrażeń oraz mnóstwa wspaniałej zabawy. 😊
Obchody rozpoczęły się o godzinie 8:00 na placu szkolnym, gdzie Dyrektor Szkoły, pani Jolanta Lechowicz, serdecznie powitała wszystkich uczniów i nauczycieli. Po krótkim przemówieniu dzieci zostały zaproszone do wspólnego piknikowania oraz korzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. 🎊
- 🎉 Radosne obchody Dnia Dziecka! 🎈: Czytaj więcej
🎢🏰 Wycieczka do Mandorii ...
- 27.05.2026
▶️Admin, ©️Tekst: i zdjęcia: Sabina Lubańska
... pełna emocji i świetnej zabawy! 😄🎡
W dniu 26 maja uczniowie klas I – V wybrali się na pełen atrakcji wyjazd do Parku Rozrywki Mandoria 🏰✨.
Przed wyjazdem wszyscy oczywiście złożyli swoim Mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta 💐❤️ i pozwolili im tego dnia choć troszkę odpocząć 😀.
- 🎢🏰 Wycieczka do Mandorii ... : Czytaj więcej